Odontologai

Gydytojų odontologų teikiamos paslaugos:

  • Burnos ertmės higiena. Profesionali burnos ertmės higiena – tai higienos procedūros, kurių metu pašalinamos mineralizuotos/nemineralizuotos apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai. Naudojant ultragarsinį skalerį pašalinami virš dantenų ir po jomis susidarę akmenys, o " Air-flow" sistema (natrio bikarbonato srove) greitai be skausmo nuvalomos nikotino, kavos, arbatos apnašas. Dantų apnašos ir jose esančios bakterijos yra pagrindinė labiausiai paplitusių dantų ligų priežastis.
  • Dentalinės rentgeno nuotraukos. Dentalinė rentgeno nuotrauka daroma tuomet, kai reikalinga vieno ar kelių dantų vainikų bei jų šaknų nuotrauka. Dentalinėje rentgenogramoje matyti dantų šaknų kanalų ilgis, jų išsidėstymas, danties kariesas.
  • Dantų gydymas ir plombavimas. Defektų užpildymas, taisyklingas danties anatominis atkūrimas. Dantų ėduonis arba dantų kariesas (lot. caries dentium) – danties emalio ir dentino nekrozė. Dntys plombuojami šviesoje kietinama helio plomba, kurios spalva parenkama pagal šalia esančius dantis, arba stiklojonomerine plomba.
  • Dantų šaknų kanalų gydymas mikroskopu (endodontija). Pagrindinis dantų šaknų kanalų gydymo ir plombavimo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanaluose bei apsaugoti dantį ir aplinkinius audinius nuo infekcijos. Infekcija, prasiskverbusi į danties minkštuosius audinius, sukelia uždegimą danties vidinėje ertmėje – pulpoje. Dėl to atsiranda danties skausmas, jautrumas šaltam ir karštam dirgikliui, danties spalvos pakitimas, dantenų patinimas bei jautrumas. Negydant šis uždegimas išplinta – bakterijos patenka į aplinkinius audinius ir sukelia jų uždegimą (periodontitą). Ilgainiui tirpsta žandikaulio kaulas ir dantis turi būti pašalinamas. UAB „Medikvita“ sveikatos priežiūros centras įsigijo Vokietijos firmos Carl Zeiss mikroskopą OPMI pico, kurio pagalba centro odontologai efektyviau gydo pacientų dantų šaknų kanalus. Jeigu gydantis odontologas neranda sunkiai matomo kanalo, tai šis liks nesterilizuotas ir neužplombuotas. Tokiu atveju infekcija danties šaknyje išlieka. Su mikroskopo pagalba galima matyti iki 40 kartų didesnį ir geriau apšviestą danties „vidų“ – šaknų kanalų sistemą.
  • Protezavimas. Danties protezavimas – tai danties kietųjų audinių atkūrimas išsaugant anatominę formą, spalvą bei tekstūrą, kai danties nebeįmanoma atstatyti plombinėmis medžiagomis. Visi protezai skirstomi į išimamus (plokšteliniai bei lanko atraminiai protezai) ir neišimamus (vainikėliai, tiltiniai protezai) protezus.
  • Socialiai remtinų asmenų protezavimas.

» Asmuo, pageidaujantis gauti dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš PSDF biudžeto, pirmiausia turi kreiptis į pirminę sveikatos priežiūros įstaigą, prie kurios yra prisirašęs, gydytoją odontologą.

» Gydytojas odontologas nustatęs, kad asmuo turi teisę į kompensuojamą iš PSDF biudžeto dantų protezavimą ir atitinka indikacijas, sudaro burnos priežiūros bei gydymo planą, pateikia asmeniui išvadą dėl dantų protezavimo reikiamumo medicininių dokumentų išraše (forma Nr. 027/a). PAASPĮ asmenų prašymus registruoja ir kiekvieną mėnesį pateikia teritorinei ligonių kasai (toliau – TLK).

» TLK, gavusi iš PAASPĮ asmenų prašymus, sudaro kiekvienos savivaldybės, esančios jos veiklos zonoje, asmenų, laukiančių dantų protezavimo, sąrašą. TLK gyventojus informuoja apie sąrašo numerį, išsiųsdama jiems paštu pranešimą apie asmens įtraukimą į laukiančių dantų protezavimo sąrašą.

» Gavęs TLK pranešimą apie įtraukimą į laukiančių dantų protezavimo sąrašą, asmuo turi teisę nelaukti, kol atėjus eilei bus pakviestas protezuoti dantis, ir pats sumokėti už jam suteiktas dantų protezavimo paslaugas pasirinktoje sveikatos priežiūros įstaigoje, turinčioje licenciją teikti odontologinės priežiūros (pagalbos) ir (ar) burnos priežiūros paslaugas.

» Asmuo, gavęs TLK pranešimą-pažymą apie teisę gauti dantų protezavimo paslaugas, turi ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo šio pranešimo išrašymo datos kreiptis į vieną iš TLK pranešime nurodytų asmens sveikatos priežiūros įstaigų, su kuriomis TLK yra sudariusi sutartis dėl dantų protezavimo paslaugų teikimo.

Gydytojų odontologų darbo laikas

Gyd. odontologas protezuotojas G. Deksnys
Pirmadieniais 08.00 - 20.00 
Antradieniais 08.00 - 20.00          
Trečiadieniais 08.00 - 20.00            
Ketvirtadieniais 08.00 - 20.00 
Penktadieniais 08.00 - 20.00
 

Gyd. odontologas O. Drogin

Pirmadieniais 10.00 - 19.00 

Antradieniais 10.00 - 19.00          
Trečiadieniais 08.00 - 17.00  


Gyd. odontologė A.Marmaitė

Ketvirtadieniais 09.00 - 19.00 

Penktadieniais 09.00 - 17.00          

Pacientų registracija telefonu:

Vilniaus g. 2, Mažeikiai: +370 612 51055 arba +370 443 25207